Za nami XX Małopolski Turniej Piłki Nożnej im. Janusza Światłonia, gdzie 16 drużyn piłkarskich dążyło do zdobycia Pucharu Burmistrza Gminy Sułkowice. Panująca tam atmosfera dostarczała wiele sportowych emocji, jednak głównym celem wywodzącym się z tradycji turnieju, było udzielanie pomocy, jak i wsparcia osobom najbardziej potrzebującym.

XX Małopolski Turniej Piłki Nożnej im. Janusza Światłonia odbył się 10-11 lutego 2024 roku, na hali sportowej w Sułkowicach. W rozgrywkach piłkarskich wzięło udział ogółem 16 drużyn reprezentujących lokalne przedsiębiorstwa. Tym razem drużyna firmy JUCO zmierzyła się w rozgrywce finałowej, zajmując II miejsce na podium. Firma JUCO i inne uczestniczące przedsiębiorstwa nie tylko rywalizowały na boisku, lecz także finansowo wspierały dwójkę dzieci z niepełnosprawnością.

Każda edycja turnieju ma wymiar charytatywny, a zebrane fundusze trafiają do tych, którzy potrzebują wsparcia. Prezesi firm, zgłaszając udział swojej drużyny, nie tylko angażują się w rywalizację, ale także wspierają organizację turnieju. W tym roku turniej uległ drobnej zmianie głównym organizatorem i jednocześnie inicjatorem kolejnej edycji turnieju jest Burmistrz Gminy Sułkowice. Współorganizatorem oraz aktywnie angażującym się w turniej jest Zarząd K.S. ,,Gościbia”.

 

Fot.: Piotr Liszkiewicz